You Are Viewing

A Blog Post

Rock-koulun musiikkileiri 2015

Rock-koulu järjestää myös tänä vuonna musiikkileirin. Leiripaikka on sama kuin edellisvuosina eli Vanhankylänniemen huvila Tuusulan järven rannalla.

Leirin ajankohta on tällä kertaa 3.-7.8.2015.

Leirillä järjestetään ruokailut: aamiainen, lounas ja päivällinen. Leiripaikassa on yöpymismahdollisuus 25:lle leiriläiselle. Leiripaikassa on myös hyvät mahdollisuudet ulkoiluun, peleihin ja uimiseen. Aikaisemmilla leireillä on bänditreenien välissä käyty kalastelemassa ja veneilemässä, frisbee golfaamassa, uimassa, kuvattu musiikkivideoita ja harjoiteltu studiotyöskentelyä äänittämällä demoja.

Sauna lämpiää joka ilta niille, ketkä pitävät saunomisesta. Iltaohjelmassa on aina mukana vapaata jammailua, makkaran grillailua nuotiolla ja kaikenlaisia pelejä. Leirille voivat ilmoittautua kaikki halukkaat.

Leirin hinta: 260€

girl-595612_1280

Lisätiedusteluja ja ilmoittautumisia otetaan vastaan 4.3. eteenpäin:
jussi.turpeinen@rockoulu.com ja 044-3377537

1 Comment
  • Maarit Vihanto on 20.07.2015

    Moi,

    perun Ronin (Vihanto) osallistumisen leirille. Menee liian tiukoille, koska lähdemme Barcelonaan 7.8. aamuyöstä. Palaillaan sitten myöhemmin laulutuntien osalta.

    Maarit Vihanto/0405011418

Opetuksessa edetään oppilaan ehdoilla ja tärkeät tekniset perusasiat huomioiden.